Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

  [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
  Polityka strony

  Odszkodowanie za samochód

  Zaniżony kosztorys za naprawę samochodu

  Zaniżony kosztorys za naprawę samochodu

  Specjalizujemy się w walce z ubezpieczycielami, którzy zaniżają kosztorys naprawy samochodu. Warto wiedzieć, że znaczna część odszkodowań po wypadku przyznawanych w Polsce z OC lub AC jest zniżona. Część klientów nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy, a część choć ma tego świadomość nie podejmuje żadnych kroków odwoławczych. Jak pokazują badania tylko jedna na dziesięć osób odwołuje się od decyzji ubezpieczalni. Jeszcze mniej, bo zaledwie jedna na dwadzieścia z powodzeniem walczy o swoje prawa. Specjalizujemy się w walce z ubezpieczycielami, którzy zaniżają kosztorys naprawy samochodu.

  To warto wiedzieć

  Niewiele osób w ogóle wie, że poza odszkodowaniem, które ma związek z kosztami naprawy auta należy się im się także odszkodowanie za utratę wartości handlowej pojazdu jak również odszkodowanie za uszkodzenie ciała i rozstrój zdrowia, zadośćuczynienie za doznane cierpienie itp.

  Jak sprawdzić, czy zaniżono Ci kosztorys naprawy samochodu?

  Po pierwsze, zaniżone odszkodowanie otrzymałeś prawdopodobnie wtedy, gdy jest ono podane w kwocie netto – Ty nie masz samochodu wprowadzonego w środki trwałe, a Twoja firma nie ma możliwości odliczenia podatku VAT.

  Po drugie, wtedy gdy ubezpieczyciel zastosował amortyzację części. Nie ma jakichkolwiek podstaw prawnych do stosowania przez firmy ubezpieczeniowe tego typu potrąceń.

  Po trzecie, jeżeli ubezpieczyciel w kosztorysie uwzględnił zastosowanie części zamiennych. Pamiętaj, że masz absolutne prawo do naprawy z użyciem części oryginalnych, dlatego też kosztorys powinien uwzględnić koszt naprawy z ich użyciem.

  Po czwarte, ubezpieczyciele często stosują chwyt z zaniżeniem stawki roboczogodziny warsztatu samochodowego, czy zakładu blacharskiego.

  Po piąte, nieprawidłowości w rozliczeniu szkody całkowitej. Wtedy gdy zaniżona jest wartość rynkowa pojazdu lub zawyżona jest wartość pozostałej, nieuszkodzonej części pojazdu.

  Zdaj się na specjalistów

  Wyżej wspomniane sytuacje nie są niestety rzadkością w przypadku firm ubezpieczeniowych, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Rachunek jest prosty: im mniejsze odszkodowanie otrzyma poszkodowany, tym więcej pieniędzy zostanie w kasie ubezpieczyciela. Jest to niestety ogólnie akceptowalna patologia, z którą oczywiście trzeba walczyć. Przede wszystkim poprzez podnoszenie świadomości osób poszkodowanych, a także skuteczną walkę o proporcjonalne odszkodowanie. Specjalizujemy się w tego typu sytuacjach. Mamy wieloletnie doświadczenie w sprawach dotyczących zaniżonych kosztorysów za naprawę samochodu. Wiemy jak postępować z ubezpieczycielami by uzyskać dla naszych klientów takie odszkodowanie, jakie im się rzeczywiście należy.

  Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią,

  podejmiemy działania prawne w celu uzyskania najwyższego odszkodowania po wypadku.

  Odszkodowania powypadkowe Warszawa

  ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa