Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

  [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
  Polityka strony

  Odszkodowanie za samochód

  Utrata wartości samochodu

  Utrata wartości samochodu po wypadku

  Z odszkodowaniem za auto wiąże się jeszcze jedna istotna kwestia. To utrata wartości samochodu, o której rekompensatę od ubezpieczyciela można się ubiegać, a niewiele osób o tym wie. Dotyczy to tylko samochodów bezwypadkowych. Oczywistym jest, że samochód bezwypadkowy ma większą wartość rynkową niż samochód, który już w przeszłości trafił do zakładu blacharskiego. Trzeba jednak samemu wystąpić z roszczeniem o wypłatę odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu ponieważ trudno uwierzyć by z dobrej woli zrobił to za nas ubezpieczycieli.

  Jakie warunki muszą być spełnione by ubiegać się o wypłatę odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej samochodu?

  Po pierwsze, dotyczy to tylko samochodów bezwypadkowych, które do momentu tego danego zdarzenia drogowego nie miały żadnych uszkodzeń blacharskich.

  Po drugie, wartość kosztów naprawy powinna przewyższać 10% wartości samochodu, chociaż są wyjątki od tej reguły, a każdy przypadek należy zbadać indywidualnie. Jest to zasada, którą stosuje się w przypadku samochodów nowych lub prawie nowych, o dużej wartości.

  Po trzecie, dotyczy to sytuacji w której szkoda likwidowana jest z polisy OC sprawcy. Ubezpieczenie Auto Casco zazwyczaj nie obejmuje takiego roszczenia, choć wszystko zależy od warunków umowy z ubezpieczycielem.

  W sytuacji, gdy pojazd został uszkodzony podczas kolizji lub wypadku drogowego i w związku z tym doszło do utraty jego wartości handlowej, osoba poszkodowana może wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy szkody z roszczeniem z tytułu utraty wartości handlowej auta. Kwota odszkodowania powinna uwzględniać nie tylko koszt naprawy samochodu ale również kwotę, która w pełni oddaje utraconą wartość handlową pojazdu.

  Jeżeli Twój samochód kwalifikuje się do tych trzech podpunktów o których mowa powyżej ale nie wiesz jakiej kwoty możesz zażądać od ubezpieczyciela zwróć się z tym do nas.

  Mamy duże doświadczenia w tego typu sprawach. Szybko i sprawnie zlecimy wykonanie opinii w przedmiocie utraty wartości handlowej uprawnionemu rzeczoznawcy, a następnie wyślemy pisemne żądanie wypłaty odszkodowania z tego tytułu ubezpieczycielowi. Jeżeli nie masz pewności, czy mógłbyś liczyć na wspomnianą rekompensatę, skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie – przeanalizujemy Twoją sytuację.

  Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią,

  podejmiemy działania prawne w celu uzyskania najwyższego odszkodowania po wypadku.

  Odszkodowania powypadkowe Warszawa

  ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa