Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

  [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
  Polityka strony

  Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

  Odszkodowanie za śmierć dziecka

  Odszkodowanie po wypadku za śmierć dziecka

  Jedną z najgorszych rzeczy jakie mogą spotkać rodziców jest śmierć dziecka, niezależnie od wieku w jakim było. Oczywiście zadośćuczynienie za ból i cierpienie nie są w stanie zrekompensować straty, jednak rodzice mogą o takie odszkodowanie powypadkowe wystąpić.

  Wysokość odszkodowania po wypadku uzależniona jest od tego, czy to dziecko było zależne od rodziców, czy też rodzice byli zależni od dziecka.

  Zadośćuczynienie z tytułu straty moralnej poniesionej w wyniku śmierci dziecka wynosi w Polsce średnio około 33 tysięcy złotych, jednak zdarzają się wypłaty rzędu 40 tysięcy złotych. W niektórych przypadkach wysokość odszkodowania może dochodzić nawet do 300 tysięcy złotych. Były już takie odszkodowania w Warszawie.

  To nie jedyna możliwość zrekompensowania poniesionej straty (utraty dziecka). W sytuacji, gdy dziecko utrzymywało rodziców, bądź tylko wspomagało ich finansowo, w przypadku jego śmierci sytuacja materialna rodziców ulega pogorszeniu. Wówczas poza stratami moralnymi, rodzice ponoszą również stratę finansową. Poza tym, dochodzi do tego jeszcze fakt, że nie będą mogli liczyć na pomoc dziecka na starość. W takich sytuacjach rodzicom należy się regularna wypłata odszkodowania w formie renty. Wysokość takiego odszkodowania odpowiada zazwyczaj wysokości poniesionych strat materialnych. Chodzi tu o to, aby sytuacja materialna rodziców była taka sama jak przed stratą dziecka.

  Trzeba dodać, że takie roszczenie przysługuje również innym osobom, którym zmarły dostarczał dobrowolnie i stale środków utrzymania.

  Poza sytuacjami, gdy dziecko poniosło śmierć w wyniku wypadku samochodowego lub wypadku w pracy (wtedy odszkodowanie uzyskuje się z OC sprawcy lub pracodawcy) zdarzają się  sytuacje, że dziecko umiera w szpitalu w wyniku błędu medycznego w okresie prenatalnym lub przy porodzie. Wtedy roszczenia finansowe składa się do szpitala, w którym doszło do tragedii. Podsumowując, odszkodowanie za poniesione straty materialne przysługuje rodzicom bez względu na wiek dziecka. Przyznawane jest także w wyniku poronienia lub urodzenia martwego dziecka.

  By uzyskać odszkodowanie po wypadku o maksymalnej wysokości, dobrze jest skorzystać z usług firmy oferującej pomoc w takich sprawach. To najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza że rodzice, załamani utratą dziecka, nie mają siły, aby zajmować się walką o odszkodowanie. Jako specjaliści w odszkodowaniach mamy duże doświadczenie w reprezentowaniu rodzin dotkniętych tragedią. Przyjmując daną sprawę możemy obiecać, że zrobimy wszystko co możliwe, by uzyskać dla naszego klienta jak najwyższe odszkodowanie, które w trudnych dla niego chwilach, wypełnionych cierpieniem po stracie bliskiej osoby, odciąży go finansowo. Taką pomoc możemy zaoferować.

  Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią,

  podejmiemy działania prawne w celu uzyskania najwyższego odszkodowania po wypadku za śmierć dziecka.

  Odszkodowania powypadkowe Warszawa

  ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa