Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

  [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
  Polityka strony

  Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

  Odszkodowanie za śmierć ojca

  Odszkodowanie po wypadku za śmierć ojca

  Członkowie najbliższej rodziny mogą domagać się rekompensaty finansowej za śmierć ojca, czy męża. Odszkodowanie, zadośćuczynienie czy też renta oraz zwrot kosztów pogrzebu i zasiłek za śmierć ojca przysługują jego małżonce oraz dzieciom. W przypadku rodziców i rodzeństwa zmarłej osoby można ubiegać się tylko o zadośćuczynienie.

  Wysokość odszkodowania za śmierć ojca i innych form rekompensaty finansowej zależą od tego, w jakim stopniu śmierć ojca miała wpływ na sytuacje życiową jego najbliższej rodziny, czyli żony i dzieci.
  Oczywiście odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć osoby zależy również od innych kwestii takich jak choćby np. trwałe i przemijające następstwa zdrowotne dzieci, głównie chodzi tu o ich kondycję psychiczną.

  Weźmy pod lupę taką sytuację. Mąż i ojciec zginął na skutek wypadku drogowego lub wypadku w pracy. Był on jedynym żywicielem rodziny, płacił rachunki, spłacał kredyt, kupował ubrania, płacił dzieciom za szkołę, na jego głowie spoczywały też wszelkie inne zobowiązania finansowe. W czasie gdy pracował, jego żona zajmowała się dziećmi i domem, sama nie pracując zawodowo. Na skutek śmierci ojca i męża sytuacja materialna rodziny znacznie się pogarsza, a w zasadzie pozostają bez środków do życia. W takich przypadkach zadośćuczynienie i odszkodowanie jest jedyną formą natychmiastowej pomocy dla bliskich zmarłej osoby. O zadośćuczynienie i odszkodowanie może starać się w tym wypadku żona, jak i dzieci, które są w wieku szkolnym i nie pracują. Zarówno żona zmarłego jak i jego dzieci będą musiały udowodnić, że ojciec był jedynym żywicielem rodziny. W tym celu konieczne będzie okazanie takich dokumentów jak faktury, paragony, rachunki za gaz, prąd, wodę, czynsz, Internet, telefon. Bez odpowiedniej dokumentacji dochodzenie roszczeń z tytułu zadośćuczynienia, jak również odszkodowania z OC po śmierci bliskiej osoby nie będzie możliwe.

  Również nie będzie możliwe uzyskanie odszkodowania, jeżeli osoba spokrewniona ze zmarłym, przed jego śmiercią nie mieszkała z nim i sama pracowała na swoje utrzymanie. Nie będzie wówczas możliwości udowodnienia, że śmierć bliskiej osoby miała wpływ na pogorszenie się sytuacji finansowej.

  Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią,

  podejmiemy działania prawne w celu uzyskania najwyższego odszkodowania po wypadku za ojca.

  Odszkodowania powypadkowe Warszawa

  ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszaw