Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

    [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
    Polityka strony

    Jakie odszkodowanie należy się za złamaną rękę? Żeby wycenić szkodę potrzeba szczegółowych informacji na temat obrażeń ciała, leczenia, rehabilitacji i wpływu urazu na sytuację życiową i zdrowie psychiczne poszkodowanego.

    Poznaj historię Bożeny, która zawalczyła o godne odszkodowanie za wyjątkowo trudne złamanie ręki.

    Odszkodowanie za złamanie prawej ręki – historia Bożeny

    Bożena samotnie wychowuje dwie córki, całe życie pracowała jako szwaczka. Do czasu aż przytrafił jej się wypadek. Wracała razem z koleżanką samochodem z pracy. Na skrzyżowaniu nie zauważył ich kierowca samochodu wyjeżdżającego z drogi podrzędnej.  Uderzył w auto, w którym jechała Bożena. W wypadku kobieta złamała kość ramienną. Złamana kość uszkodziła nerw i mięsień. Bożenę czekała długa rehabilitacja, nie było jasne czy kiedykolwiek wróci do pełnej sprawności.

    Kwota, którą zaproponował ubezpieczyciel była dla niej uwłaczająca. Niestety Bożena nie miała pieniędzy na adwokata. Już myślała, że wszystko skończone, aż dowiedziała się od koleżanki o kancelarii odszkodowawczej, która nie pobiera zaliczki, a jedynie prowizję od kwoty wywalczonej w sądzie. Przy pomocy kancelarii i doświadczonych radców prawnych – udało się! Dzięki pieniądzom z ubezpieczenia Bożena przestała martwić się o przyszłość rodziny, mogła pozwolić sobie na najlepszą, prywatną opiekę medyczną. Co więcej, kobieta przekwalifikowała się, stać ją było, żeby opłacić kurs florystyczny i dziś pracuje w kwiaciarni. Wypadek zmienił jej życie, ale pomimo stresu i niepewności wszystko skończyło się dobrze. 

    Złamanie ręki – co musisz wiedzieć

    Do złamań ręki zalicza się:

    • złamanie kości ramiennej,
    • złamanie kości przedramienia (kości promieniowej lub łokciowej),
    • złamanie kości nadgarstka,
    • złamanie kości śródręcza.

    Każde z tych złamań wymaga innego leczenia i rehabilitacji. Na koszty leczenia wpływ mają wiele czynników, dlatego też wysokość odszkodowania jest inna w każdym przypadku. Jeśli chodzi o złamania ręki, na kwotę odszkodowanie wpływa to, którą ręką posługujemy się na co dzień. Osoba praworęczna dostanie większe odszkodowanie za złamanie prawej ręki, niż dostałaby za złamanie lewej. Niestety przy złamaniach ręki często dochodzi do powikłań, np.: uszkodzenia nerwów czy zwyrodnień stawów. W przypadku takich powikłań odszkodowanie powinno być znacznie większe.

    Odszkodowanie z OC sprawcy

    Jeśli do złamania doszło w wyniku wypadku komunikacyjnego, to odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Jeśli sprawca nie miał wykupionej polisy OC (do czego jest prawnie zobowiązany) poszkodowany dostaje odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli obaj kierowcy przyczynili się do wypadku, wtedy część odszkodowania, jaką otrzyma, każdy z uczestników, będzie zależeć od stopnia jego odpowiedzialności. Co jeśli urazowi uległ pasażer samochodu? Dostanie odszkodowanie niezależnie od tego, czy znajdował się w samochodzie poszkodowanego czy sprawcy.

    Co musisz wiedzieć o odszkodowaniu za uszczerbek na zdrowiu?

    Twoje odszkodowanie powinno obejmować:

    • wszystkie koszty związane z leczeniem i rehabilitacją (również w prywatnych placówkach),
    • zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne i psychiczne,
    • rekompensatę za utracony dochód,
    • koszty przekwalifikowania się, jeśli poszkodowany wskutek wypadku nie może wrócić do zawodu
    • rentę wyrównawczą (w przypadku utraty zdolności do pracy lub zwiększenia się potrzeb życiowych). 

    Uwaga! Firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań. Twoje odszkodowanie jest za niskie? Zgłoś się do kancelarii odszkodowawczej już dziś.