Wartość Twojej szkody

Bezpłatnie dowiedz się jakiej wysokości odszkodowanie możesz dostać

    [recaptcha][recaptcha size:compact]Akceptuję politykę strony
    Polityka strony

    Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

    Odszkodowanie dla pasażera samochodu, motocykla, autobusu

    Odszkodowanie po wypadku

    dla pasażera samochodu, motocykla, autobusu

    Jeśli nie byłeś sprawcą wypadku, zawsze należy Ci się

    odszkodowanie powypadkowe

    Jako pasażer samochodu, motocykla lub autobusów masz pełne prawo do odszkodowania po wypadku z tytułu poniesionych krzywd, zarówno szkody na zdrowiu fizycznym jak i psychicznym.

    Zawsze możesz ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe od osoby, która spowodowała wypadek drogowy, odszkodowanie po wypadku zostanie Ci wypłacone z polisy OC sprawcy.

    Co warto wiedzieć o odszkodowaniu za wypadek

    Jeżeli sprawcą wypadku była bliska Ci osoba, to także masz prawo do odszkodowania z jego polisy OC. Niewiele osób o tym wie, ale składka roczna za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu i tak zostanie podniesiona przez ubezpieczyciela po wypadku, bez względu na to, czy będziemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy, czy nie. Dlatego warto wnosić o odszkodowanie nawet wtedy gdy pojazdem kierował ktoś z naszej rodziny lub znajomych. Jeżeli w wypadku udział biorą dwa lub więcej pojazdów, odszkodowanie będzie płacone z polisy OC sprawcy wypadku (kto zawinił, to ustali policja), dotyczy to zarówno osób, które podróżowały ze sprawcą, jak i tych, które znajdowały się w innych pojazdach. Do tej grupy zaliczane są także odszkodowania komunikacyjne.

    W przypadku jeżeli do czynienia mamy ze sprawą karną, która jest w toku, wcale nie trzeba czekać na prawomocne orzeczenie sądu. Jego brak nie jest żadną przeszkodą w ustaleniu odpowiedzialności cywilnej sprawcy odpowiedzialnego za spowodowanie wypadku.

    Co więcej o odszkodowanie powypadkowe mogą wnosić pasażerowie nawet wtedy, gdy sprawca wypadku został uniewinniony przez sąd w postępowaniu karnym.

    Brak ważnej polisy OC sprawcy nie stanowi przeszkody do uzyskania odszkodowania za wypadek. Wówczas za zadośćuczynienie finansowe odpowiedzialny jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) z siedzibą w Warszawie. Właśnie tam należy skierować wniosek o odszkodowanie powypadkowe oraz wszelką dokumentację, która ma na celu udowodnić, że zostaliśmy poszkodowani w wypadku z winy sprawcy.

    Jak zachować się po wypadku  komunikacyjnym?

    Zawsze należy wezwać pogotowie i policję. Ratownicy zajmą się rannymi, natomiast policja zajmie się odtworzeniem przebiegu wypadku i sporządzeniem notatki, w której będą informacje kto zawinił na drodze, wszelkie dane dotyczące uczestników zdarzenia oraz pojazdów i ubezpieczenia. Po wypadku należy jak niezwłocznie udać się do lekarza lub oddziału ratunkowego. Nie wolno lekceważyć nawet najmniejszych dolegliwości, choć  często może się wydawać, że nie ucierpieliśmy w wypadku i że nic nam nie dolega. Niestety zdarza się, że objawy powypadkowe ujawniają się dopiero po kilku godzinach, a nawet dniach od zdarzenia drogowego. Mogą wystąpić bóle kręgosłupa szyjnego, zawroty głowy i inne dolegliwości, które wymagają konsultacji z lekarzem. Trzeba pamiętać, że podjęcie leczenia jest konieczne, by móc liczyć na uzyskanie odszkodowania po wypadku.

    Gdzie ubiegać się o odszkodowanie po wypadku?

    Wypadek oraz jego konsekwencje wraz z roszczeniami należy zgłosić do zakładu ubezpieczeń, w którym pojazd sprawcy ma zawarte ubezpieczenie OC, ewentualne do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za pośrednictwem wybranego zakładu ubezpieczeń. Odszkodowanie powypadkowe powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie. W skład takiego ubezpieczenia może wchodzić zadośćuczynienie finansowe za poniesione szkody na zdrowiu fizycznym i psychicznym, a także zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, transportu poszkodowanego i jego rodziny, niekiedy także zaadoptowania mieszkania do potrzeb poszkodowanego itd.

    Dodatkowe możliwości odszkodowania powypadkowego

    Poza ubieganiem się o odszkodowanie z OC sprawcy, pasażerowie poszkodowani w wypadku objęci są ubezpieczeniem NNW – oczywiście jeżeli pojazd ma takie ubezpieczenie wykupione, bo nie jest ono obowiązkowe. Ubezpieczenie NNW dotyczy nie tylko kierującego, ale także osób, które jechały w pojeździe razem z nim i obejmuje zarówno uszkodzenia ciała jak i śmierć pasażera. O wysokości ewentualnego odszkodowania będą decydować warunki zapisane w umowie ubezpieczeniowej.

    Pomagamy w trudnych chwilach

    Sytuacje, które dotyczą odszkodowań są zazwyczaj skomplikowane i wymagają dużej wiedzy prawniczej oraz doświadczenia w podobnych sprawach. Zarówno jedno jak i drugie możemy zagwarantować. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zachęcamy do kontaktu osoby, które chcą ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych szkód. Nie tylko wypadek, ale również cały proces walki o odszkodowanie może być niezwykle stresujący, zwłaszcza dla osób, które dotychczas nie miały styczności z tego typu sprawami. Zwracając się po pomoc do nas możecie Państwo zyskać nie tylko odszkodowanie powypadkowe o większej wartości ale także zaoszczędzić czas i nerwy, które często trzeba poświęcić spotykając się z ubezpieczycielami.

    Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią,

    podejmiemy działania prawne w celu uzyskania najwyższego odszkodowania po wypadku.

    Odszkodowania powypadkowe Warszawa

    ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa

    ża 15